Od animovaného filmu po dětskou knihu: Jak vznikli Kočičí detektivové?

Posted
detektívka pro deti kočičí detektívové

Za 7 let se dá toho stihnout hodně. Vychovat dítě od plenek po školní tašku, vystudovat medicínu nebo přejít napínavou cestu od námětu na animovaný film o dvou kočkách až po vydanou akční detektivku pro děti. Nás se týká ten poslední případ.

Právě před sedmi lety se k nám nastěhovaly dvě kočky – Ema a Mici, povahou velmi zvídavé. Sledovali jsme je při řešení zapeklitých případů v naší domácnosti, poznávali jejich povahy a přemýšleli, že by byly skvělými hlavními hrdiny animovaného filmu.

detektívka pro deti kočičí detektívové

Od prvních nápadů nebylo daleko k jednoduchému příběhu plného akce a humoru. Z animovaného filmu jsme postupně přesedlali na komiks, a ani jsme nevěděli jak a skončili jsme u ilustrované knihy pro děti. Nejspíš z praktického hlediska. Já píšu, Mišo kreslí. Vydavatelství jsme ještě neměli, ale všechno je jednou poprvé, že? Tak jsme si ho založili a knihu jsme si vydali sami.

Inspirace od Willise

Děj knihy je tak jednoduchý, jak jen každý akční film devadesátých let může být. Právě ty nám totiž byli inspirací.

Tak tedy: Ve Zvířecím městě dojde k únosu vzácného slavíka Hrdélka a zločin musí vyšetřit místní detektiv, Mici. Vyšetřování ji svede dohromady s Emou, velmi svéráznou a drzou kočkou. Složitý případ je zavede do Lesního města, kde budou muset zabránit katastrofě, která se na město řítí v podobě nového starosty.

detektívka pro deti kočičí detektívové

Chtěli jsme, aby byla nejen obsahově poutavá, ale i vizuálně promyšlená. Oslovili jsme proto špičku ze světa typografie, Martina T. Pecinu. Ano, to jsou jeho písmena, všemožně „rozsypaná“ po jednotlivých stránkách.

Ode dne, kdy se zrodila první kresba do knihy až po moment, když knížky opustily tiskařský pás, uplynulo téměř 910 dní.

Momentálně knihu najdete v internetovém knihkupectví KOSMAS, u vybraných knihkupců a také v našem mini e-shopu přímo ZDE.

Kniha je plná napětí, vtipných ilustrací a svérázných hlášek. Vhodná je pro čtenáře od 9 do 109 let. Věříme, že se vám bude líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *