Vánoční tipy od Kočičích detektivů: Mišo vybírá knihy pod stromeček

Knihy v knihovne
U Miša je výběr knih jasný. Vždy, když vejde do knihkupectví, míří do oddělení komiksů. Pod stromeček vybral tyto knihy. Všechny najdete v nabídce internetového knihkupectví Kosmas, kde zakoupíte i Kočičí detektivy. Objednáte si je jednoduše, stačí kliknout na její název a přesměrujeme vás přímo do Kosmasu.

Daniel Clowes – Dívka jménem Patience

Jeden z mála přeložených titulů amerického undergroundového nakladatelství Fantagraphic books. Jsou to díla kultovní a obzvlášť toto je zdařilé. Cestování časem, detektivka, celé v presaturovaných barvách, takže fakt úlet do jiného světa. Na svědomí ho má český nakladatel Trystero.

Max Andersson – Vykopávka

Po tomto titulu brzy sáhnu, nakolik je to nový komiksový příběh od Maxe Anderssona, asi po deseti letech. Má velice výrazný expresivní výtvarný jazyk a příběhy vždy zajíždějí do až surrealistických absurdit. Je to dílo černobílé, z grafického hlediska lahůdka.

Alan Grant – Lobo: Incident na pánských záchodcích 

Lobo je nejbrutálnější komiks, při kterém je vždy spousta zábavy – pokud máte rádi prostřelený humor nesmrtelného bounty huntera, z něhož se sypou hlášky jedna za druhou! Perfektní je, že Lobo je seriál, který se dá číst na pokračování.

Nicolas de Crécy – Salvatore

Po této knížce sáhnu ze dvou důvodů. Příběh neznám, ale znám znamenitý kreslířský styl Nicolase de Crécyho. Pokud vás oslovuje francouzská jemná třaslavá linka, která tvoří surreální prostředí a vtipné charaktery, určitě sáhněte po tomhle titulu. Druhý důvod je, že přesně tento typ knížky rád nacházím u přátel v jejich knihovnách. Autor kdysi vytvořil dvojdílo o Panu Ovocňákovi.

Alejandro Jodorowsky – Technokněží

Po této knize sáhnu, protože Alejandro Jodorowsky dlouho spolupracoval s Jeanem Giraudem, zvaným Moebiem. V komiksovém světě je legendou. Pokud si pamatujete film Pátý element Luca Bessona, tak právě Moebius navrhoval vizuály tohoto filmu. A spolupracoval s Jodorowskym na komiksové sérii Incal. Takže jeho autorské dílo si určitě nenechám ujít.

Naši Kočičí detektivové

Napínavá akční detektivka plná vtipných hlášek a ilustrací potěší malé i velké. Ilustrace jsou mé dílo, o texty se postarala Peťa a na grafické úpravy jsme přizvali typografa Martina T. Pecinu.  Bude se líbit.

Miso Lowy Kocici detektivove

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *